четврток, 23. март 2023. Вести денес: 87
home Регион

ХОРОР СЦЕНА ВО „ЛИДЛ“ ВО СПЛИТ: Вработена прободена неколку пати од зад грб од својот партнер

ХОРОР СЦЕНА ВО „ЛИДЛ“ ВО СПЛИТ: Вработена прободена неколку пати од зад грб од својот партнер
ФОТО: Miroslav Lelas

Жена е нападната во Лидл Маркет во Сплит, попладнево, непто пред 15 часот. Починала како последица на повредите со нож кои и биле нанесени од страна на маж, кој, според тамошните медиуми, и бил партнер со кого имала 10. годишно дете.

Медиумите објавуваат дека маж ја нападнал вработената во Лидл пред очите на купивачите.

Ја уби со повеќе убоди притоа неконтролирано викајќи – велат очевидци.

Полиците и подот биле покриени со крв. Според зборовите на напаѓачот, кој викал по неа додека и нанесувал убоди со нож, се работи за нејзин поранешен партнер. На крвавиот напад му претходела кавга, а насилникот бил совладан од страна на обезбедувањето и неколку маќи кои го легнале на под. Според непроверени информации напаѓачот се обидел да си нанесе убоди и на себе, по што брутално ја нападнал својата жртва.

Кутра жена, стоеше на нозе кога напаѓачот и дојде од зад грб. Имаше капа на глава, нешто викаше и извади нож. Ужасно! Ја прободе неколку пати. Сѐ уште сум во шок! – изјавува девојка, сведок на настанот.

loading...