среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Регион

Хорор: Сакала да се разведе, па ја заклал – шокантно сведоштво на монструмот

Хорор: Сакала да се разведе, па ја заклал – шокантно сведоштво на монструмот

Мишо Драшкаловиќ (63) ја закла својата сопруга Роксанда (65) бидејќи почнала да собира документи за развод. По злосторството побегна, но брзо беше уапсен.

Неговото сведоштво ги шокира сите-

„Јас ова го планирав одамна, уште пред 30 години“! Е сега ја средив, ти ја убив ќерката“.

Инаку неговиот дедо. таткото на Роксана никогаш не го засакал својот зет и секогаш бил против нивниот брак.

Убиецот бил пијаница. Кобниот ден уште во 8 часот наутро соседите го виделе пијан во локалната продавничка.

Тие двајца десет години живееле разделени, но не се развеле. Мишо постојано и се заканувал, а го продал и заедничкиот имот.