недела, 31. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Хорор: Куче изгриза едномесечно бебе, лекарите се борат за животот на детето

Хорор: Куче изгриза едномесечно бебе, лекарите се борат за животот на детето

Во Репаш кај Копривница во Хрватска куче му ја изгризало главата на едномесечно бебе.

Девојчето итно е префрлено во болницата во Загреб и се наоѓа во животна опасност.

Детето е старо 35 дена. Неофицијално, аргентинската дога живее во куќата каде било и бебето.

Коронавирус