сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 56
home Регион

ХИТ ВИДЕО: Женска тепачка среде Загреб, сообраќајот во прекин

ХИТ ВИДЕО: Женска тепачка среде Загреб, сообраќајот во прекин

Две жени се степале утрово на авенијата Славонска во Загреб.

На местото на тепачката се собра толпа народ, а според снимката, се чини дека некои се обиделе да ги запрат.

Причината за конфликтот не е позната, но од полицискиот оддел во Загреб било кажано дека не добиле никакви извештаи за тепачка или друг физички конфликт на споменатата локација. На социјалните мрежи во Хрватска ова видео денеска е вистински хит , а на авенијата се создаде сообраќаен хаос.

Коронавирус