сабота, 28. март 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ХИТ: Премиерот на БиХ се обиде да стави заштитна маска, но нешто тргна наопаку (ВИДЕО)

ХИТ: Премиерот на БиХ се обиде да стави заштитна маска, но нешто тргна наопаку (ВИДЕО)

Фадил Новалиќ, премиер на Босна и Херцеговина, немаше среќа да ја стави заштитна хируршка маска што ги покрива устата и носот пред обраќањето на првиот ден пред граѓаните.

Новалиќ ја отпакува маската и потоа се обиде да ја врзе околу вратот.

Наскоро му помогнаа, по што ја врза маска, со намера да ги покрие носот и устата, околу вратот.