вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Регион

Харадинај свика седница на Советот за безбедност на Косово

Харадинај свика седница на Советот за безбедност на Косово

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај за денеска свика редовна седница на Советот за безбедност на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста ја објави службата за информирање на косовската Влада, информирајќи дека по седницата ќе има конференција за медиуми.

– Врз основа на уставните и законски надлежности, премиерот Рамуш Харадинај свика редовна седница на Советот за безбедност на Косово, на која ќе се расправа за општата безбедносна состојба во земјата. По седницата ќе се одржи конференција за медиуми, се вели во соопштението од прес-службата на Владата.

МИА

Коронавирус