недела, 5. декември 2021. Вести денес: 100
home Регион

Харадинај: Србија нема да се осмели да прати војска на Косово, САД ќе не бранат!

Харадинај: Србија нема да се осмели да прати војска на Косово, САД ќе не бранат!

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, тврди дека Србија нема да се осмели да испрати свои сили на Косово, а доколку тоа би се случило, Косово би го бранеле САД.

„Србија не се осмелува да испрати своја војска на Косово. Доволно би било само еден американски војник да е тука пристуен. САД во таква ситуација ќе не поддржат“, рекол Харадинај во четвртокот за приштинскиот сајт Insajderi.com.

Коронавирус