понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 168
home Регион

Харадинај по стапките на Путин се искапа во замрзнато езеро (ВИДЕО)

Харадинај по стапките на Путин се искапа во замрзнато езеро (ВИДЕО)

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај се предизвика себеси и влезе во замрзнато езеро.

Откако помина викенд на албанското крајбрежје, премиерот Харадинај застана на прошетка во планините. Вчера тој објави видео и фотографии на Фејсбук од посетата на Ѓеровица, еден од врвовите на Шар Планина, каде влезе во замрзнатото езеро.

Од видео снимката се чини дека на Харадинај не му пречат ниски температури, тој дури ги повика своите пријатели дека „не е многу студено“.

“Каде прекрасните слики го придружуваат секој чекор. Денеска попладне се искачивме на врвот Ѓеровица “, напиша Харадинај на неговиот Фејсбук.
Харадинај во јавноста е познат како еден од албанските политичари кои најмногу посветуваат внимание на спортот.

Коронавирус