вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 230
home Регион

Хаос во косовскиот политички врв: Сопругата на претседателот Хашим Тачи во љубовна врска со собранискиот спикер Весели

Хаос во косовскиот политички врв: Сопругата на претседателот Хашим Тачи во љубовна врска со собранискиот спикер Весели

Голем секс скандал ја тресе политичката сцена во Косово. Како што објавуваат српските медиуми во него има три главни актери, а тоа се претседателот Хашим Тачи, неговата сопруга Љумнија Тачи и претседателот на Собранието на Косово, Кадри Весели.

Како што откриваат тајните служби сопругата на Весели му се допаднала сопругата на Тачи, а рамнодушна не останала ниту таа.

Во нивните извештаи се открива и местата каде тие се среќавале.

Во извештаите се открива дека ова не е прв пат да имаат проблеми во бракот Хашим и Љумнија, туку тоа се случувало и претходно, кога таа сакала да го остави сегашниот претседател на Косово за офицер на КФОР од британскиот контингент.

Локални избори 2021