среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 10
home Регион

ХАОС ВО КОСОВО: Избувнала општа тепачка – eдно лице е тешко повредено, биле користени ножеви, боксирачи и шипки!

ХАОС ВО КОСОВО: Избувнала општа тепачка – eдно лице е тешко повредено, биле користени ножеви, боксирачи и шипки!

Едно лице е тешко повредено во тепачка во Подуево, во која учесниците користеле ножеви, метални боксирачи и шипки, соопшти денеска косовската полиција.

Тепачката се случила на улицата Џемајл Мустафа во средата вечерта, а во неа учествувале двајца малолетници, пренесува приштина од Коста.

Осомничениот за ранувањето, на возраст од 17 години, е уапсен и предаден на понатамошна постапка.

Извор: Пулс24

Коронавирус