понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 178
home Регион

ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД: Група мигранти упаднале во познатиот бутик „Зара“ – го нападнале обезбедувањето и ограбиле роба (ВИДЕО)

ХАОС ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД: Група мигранти упаднале во познатиот бутик „Зара“ – го нападнале обезбедувањето и ограбиле роба (ВИДЕО)

Вчера во Белград околку 18:00 во самиот центар на „Кнез Михаилова“ се случил невиден хаос.

Имено, група мигранти упаднале во бутикот „Зара“, го нападнале обезбедувањето се со цел да го ограбат местото.

Пресметката траела околу десет минути, а очевидец од местото на настанот наведува дека останатите мажи само го гледале овој конфликт.

Во продолжение може да погледнете видео во кое е снимен дел од нападот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

Коронавирус