среда, 23. септември 2020. Вести денес: 173
home Регион

Хан во посета на Косово

Хан во посета на Косово

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска ќе претстојува во Косово, јави Радио телевизија Косово (РТК).

Предвидено е Хан да се сретне со косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Хан ќе го посети Косово во момент кога од властите во Приштина се бара да се повлечат такстите од 100 отсто за производите од Србија.

МИА

Коронавирус