сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 67
home Регион

Група млади лица упадна во радиото на ЕРТ3 во Солун

Група млади лица упадна во радиото на ЕРТ3 во Солун

Група млади лица, веројатно анархисти, упадна во радиото на третиот канал на грчката државна телевизија ЕРТ со седиште во Солун, јави дописничката на МИА од Атина.

Освен што упаднале, фрлиле летоци и испишале слогани, според локалните медиуми, лицата побарале и да се обратат преку радиото, што им било и дозволено.

Полицијата, според истите информации, привела неколку лица.

Коронавирус