недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 38
home Регион

Гренел: Не е вистина дека од Вучиќ се побара да го признае Косово

Гренел: Не е вистина дека од Вучиќ се побара да го признае Косово

Специјалниот известувач на американскиот претседател за преговорите помеѓу Приштина и Белград, Ричард Гренел ги демантираше пишувањата дека на претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во Белата куќа му бил врачен документ, во кој во една од точките се бара Србија да го признае Косово.

Гренел на Твитер кратко напиша: „Не е вистина“, објави Н1.

Коронавирус