петок, 30. јули 2021. Вести денес: 13
home Регион

Грција задутре го отвора преминот Евзони

Грција задутре го отвора преминот Евзони

Грција од среда отвора седум гранични премини на копнените граници со  Македонија, Албанија, Бугарија, Турција, соопшти портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Во однос на нашата земја, ќе биде отворен само граничниот премин Евзони (Богородица), додека пак кон останатите три земји отворени ќе бидат по два гранични премина

Коронавирус