четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 108
home Регион

Грција ги отвора границите за српските граѓани

Грција ги отвора границите за српските граѓани

Со последната одлука Србите во Грција ќе можат веќе од понеделник со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест- јавува ТВ Пинк

Иако во Грција на сила е полициски час тој нема да важи за туристите велат од Туристичката организација во Србија додавајќи дека на влезот во Грција ќе треба и да се пополни одреден формулар.

Сите оние кои ќе се одлучат да одат во Грција нема да можат да уживаат во Рестораните и кафулињата во Грција кои остануваат затворени до 4 мај но туристите ќе може да порачуваат и земаат нарачки

Во информацијата се вели и дека е потврдена и одлуката на македонските туристички места дека за српските државјани престојот ќе биде 20% поевтин.

Дали одлуката за отварање на Македонско-Грчката граница ќе остане на 14 мај останува да видиме.

Коронавирус