сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 55
home Регион

Грција: Двегодишно дете прегазено со автомобил во мигрантски камп

Грција: Двегодишно дете прегазено со автомобил во мигрантски камп

Двегодишно дете од Ирак почина, откако беше прегазено со возило во мигрантскиот камп Кос.

Возилото припаѓа на невладина организација, која соработува со Центарот за прием и идентификација на бегалци и мигранти.

Детето било веднаш префрлено во болница, но лекарите можеле само да констатираат смрт.