четврток, 30. март 2023. Вести денес: 136
home Регион

Грчкиот претседател имаше операција на срцето

Грчкиот претседател имаше операција на срцето

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос имаше успешна операција на срцето, јави ТАСС.

На денешната интервенција, лекарите му вградија стент на 67-годишниот шеф на државата.

Операцијата беше направена во кардиолошкиот центар во Атина.

Прокопис Павлопулос се очекува да се врати на своите работни обврски уште во текот на утрешниот ден. 

МИА