среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Регион

Грчката крајбрежна стража откри и конфискува два тони марихуана

Грчката крајбрежна стража откри и конфискува два тони марихуана

Грчката крајбрежна стража откри и заплени два тони марихуана, јавија грчките медиуми.

Канабисот е пронајдена на брод што пловел под странско знаме.

Бродот од претходно бил набљудуван, а запрен е на околу 40 наутички милји јужно од островот Крит, во близина на градот Ларапетра.

Бродот, на кој е откриена марихуаната испловил од Кипар, а крајна десетинација била Шпанија.

Коронавирус