сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

Граничниот премин Евзони речиси не го поминал никој една година- вака изгледа „пустошот“ кој владее таму со месеци (ВИДЕО)

Граничниот премин Евзони речиси не го поминал никој една година- вака изгледа „пустошот“ кој владее таму со месеци (ВИДЕО)

Речиси една година границата со Грција е затворена поради коронавирусот.

На граничниот премин годинава за прв пат немаше ниту колони возила, особено за Велигден, Први мај, Илинден или пак Голема Богородица, а како што одминуваше летото и доаѓаше зимото граничниот премин Богородица- Евзони беше се попразен и попразен.

Српскиот портал Телеграф.рс се одлучи преку Македонија да замине на граничниот премин кој се наоѓа во Гевгелија и да сними што се случува таму.

Додека ја гледате снимката, имајте на ум дека Грција го продолжи рокот за забрана за влез во земјата до 22 февруари месецов, а во земјата има и полициски час од 18 до шест часот наутро.

ЕУРО 2020

Македонија