понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Регион

ГП Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници

ГП Евзони затворен за сообраќај поради штрајк на грчките цариници
МИА

Поради штрајк на грчките царински служби Граничниот премин Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од денеска од 05:00 часот, па до утре 05:00, соопшти вчера Министерството за внатрешни работи.

– Раководителот на смена на ПС за ГП и ГН Богородица е информиран од раководител на смена на ГП Евзони дека поради 24-часовен штрајк на грчките царински служби, ГП Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од 05.00 часот на 24.11.2020 до 05.00 часот на 25.11.2020 година, се нагласува во соопштението од МВР.

Коронавирус