петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Регион

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО БАР: Улиците претворени во реки, пожарникарите спасувале семејство (ВИДЕО)

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО БАР: Улиците претворени во реки, пожарникарите спасувале семејство (ВИДЕО)

Поради силни и обилни дождови кои го погодиле Бар, поплавени се многу објекти во населбата Бјелиши.

Порталот Јадро пренесува дека пожарникарите спасиле членови на едно семејство во таа населба, кои сега се на сигурно.

Нивото на водата по улиците е многу високо па на одредени улици сообраќајот е отежнат, а на магистралниот пат Бар-Сутомоте тече буица, и има одрони, наведува порталот.

Реката Железница, како што се додава, досигнала критично ниво и се заканува со излевање.

Коронавирус