вторник, 28. март 2023. Вести денес: 50
home Регион

Големо невреме направи хаос во регионот: Големи проблеми за земјоделците, оштетени автомобили (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Големо невреме направи хаос во регионот: Големи проблеми за земјоделците, оштетени автомобили (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Силно невреме проследено со дожд и град кое вчера попладне го погоди Приједор и уште неколку села во Република Српска, направи голема штета на земјоделските култури.

Градот направил голема штета на овоштарите.

Оштетени се стебла и плодови, што ќе се одрази на овогодишните приноси, пишуваат медиумите во Република Српска.

Повеќе податоци за направената штета ќе има подоцна.

Во текот на вчерашното невреме во Приједор и во околината на Бањалука, меѓу останатото се оштетени и автомобили.

loading...