вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Музика

ГОЛЕМА ТАГА ВО ПРОДУКЦИЈАТА – почина натпреварувач на „Гранд“

ГОЛЕМА ТАГА ВО ПРОДУКЦИЈАТА – почина натпреварувач на „Гранд“

Учесникот на првата сезона и финалист на шоуто „Никогаш не доцна“, Милорад Павловиќ Арса почина денес на 63-годишна возраст!

На пејачот од Власотинце во февруари минатата година му беше дијагностициран рак на белите дробови, а неговата здравствена состојба одеднаш се влоши во последните неколку месеци.

До пред една година, според неговите сограѓани, со песна лекувал рани на многумина и бил дел од секоја радост во Власотинце. Со неговиот глас се кршеле чаши, душата му пееше, липаше и се радуваше, а од минатата година се бори за живот и неговите од Власотинце му помогнаа да ја залечи најголемата рана – осаменоста.

Сепак, тој не успеа. Веста за неговата ненадејна смрт ги шокираше неговите сограѓани, но и колегите и учесниците во шоуто на ветераните.

Коронавирус