среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 146
home Регион

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО ТУРЦИЈА: Се судриле училишен и автобус со туристи – има и загинати (ФОТО+ВИДО)

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО ТУРЦИЈА: Се судриле училишен и автобус со туристи – има и загинати (ФОТО+ВИДО)

Едно лице загина, а 49 се повредени во сообраќајна несреќа во Турција, кога се судрија училишен автобус и автобус со туристи.

На фотографиите на социјалните мрежи се гледа превртен автобус, со искршени прозорци.

Според последните информации, автобусот се судрил со минибус што превезувал ученици и се превртел.

Возачот на автобусот со туристи починал, а наводно имал срцев удар.

Локални избори 2021