среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Голем пожар во скалдиште за градежни материјали во Загреб

Голем пожар во скалдиште за градежни материјали во Загреб

Голем пожар избувна синоќа во складиште за градежни материјали во западниот дел на Загреб.

Хрватската полиција соопшти дека при инцидентот нема жртви, посочувајќи дека на 23 пожарникари со седум противпожарни возила им биле потребни неколку часа за да го изгаснат пожарот.

Според првичните податоци на истрагата, при пожарот се уништени околу 600 квадратни метри површина во складиштето.

Причините за пожарот засега не се познати.

Коронавирус