понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Го прифати предизвикот: Дачиќ на банкнота од 100 долари напиша „Косово е Србија“

Го прифати предизвикот: Дачиќ на банкнота од 100 долари напиша „Косово е Србија“

Српскиот политичар и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, се приклучи на најновиот предизвик – на банкнота од еден или пет евра да се напише „Косово е Србија“.

Овој тренд се појави на Инстаграм, каде многу корисници почнаа да објавуваат слики со оваа парола напишана на банкнота од едно или пет евра.

Ивица Дачиќ пак, го прифати предизвикот, но тој тоа го напиша на банкнота од 100 долари!

Коронавирус