четврток, 23. март 2023. Вести денес: 147
home Регион

Го моли семејството за прошка: Далибор оставил проштално писмо

Го моли семејството за прошка: Далибор оставил проштално писмо

Далибор Јауковиќ, кој фрли бомба врз Амбасадата на САД во Подгорица, па самиот се разнесе, оставил проштално писмо на шест страници.

Некои медиуми во Србија јавуваат дека тој не сакал да се разнесе самиот, туку по грешка ја активирал бомбата додека била кај него.

Тој во писмото го моли семејството за прошка, и ги опишува личните и политичките ставови.

Според полицијата, токму писмото ќе го даде мотивот за настанот.

loading...