понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Регион

Фотографија од која застанува здивот: Спектакл од молњи на небото над Загреб

Фотографија од која застанува здивот: Спектакл од молњи на небото над Загреб

Во попладневните часови до доцна вечерта Загреб беше зафатен од силно невреме кое ја погоди Славонија и околината каде што, како што пренесуваат локалните медиуми, паѓал град со големина на голф топче.

На “Severe Weather Europe” беше објавена навистина неверојатна фотографија од небото на Загреб кое е „изрешетано“ од молњи.

Големо невреме ја погодило и Далмација каде што биле забележани обилни врнежи на дожд.

Коронавирус