вторник, 20. август 2019. Вести денес: 118
home Регион

ФОТО: Заменик градоначалник фатен како бакнува малолетничка- објавена скандалозна фотографија

ФОТО: Заменик градоначалник фатен како бакнува малолетничка- објавена скандалозна фотографија

Заменик градоначалникот на српскиот град Бор, Бранко Периќ кој има 60 години, фатен е во голем скандал кога се обелодени фотографија на која бакнува малолетничка.

Периќ веднаш поднел оставка по скандалозните фотографии на социјалните мрежи, а сликите се тргнати иако ги виделе голем број луѓе, па ги споделуваат на Интернет.

– И честитав на добро сработената работа, бил неговиот уште поскандалозен коментар.

Тој се бранел дека девојчињата украсувале за Нова Година во општината и дека тој ја бакнал за да и честита.