вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Регион

ФОТО: ЗА САМО НЕКОЛКУ СЕКУНДИ ПУСТОШ – погледнете што направи земјотресот во Сисак, Петриња и Загреб

ФОТО: ЗА САМО НЕКОЛКУ СЕКУНДИ ПУСТОШ – погледнете што направи земјотресот во Сисак, Петриња и Загреб
фото:24сата.хр

Централна Хрватска денеска во 12:20 часот повторно беше погодена од силен земјотрес.

ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња, а јачината била до 6,3 степени според Рихтеровата скала,

Во продолжение фотографии направени од репортерите на 24сата.хр од последиците кои што ги донесе земјотресот во Сисак, Петриње и Загреб.

фото: 24сата.хр
фото:24сата.хр
фото:24сата.хр
фото: 24сата.хр
фото: 24сата.хр
фото: 24сата.хр

 

 

Коронавирус