вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Регион

ФОТО: Вучиќ издаде наредба, српски бомбардери се движат кон Косово

ФОТО: Вучиќ издаде наредба, српски бомбардери се движат кон Косово

Александар Вучиќ издал наредба за полетување на српските бомбардери од типот МИГ 29, пренесува Танјуг.

Агенцијата неведува дека рано изутрина, српскиот претседател, Александар Вучиќ, како врховен командант, наредил полетување на авионите бомбардери.

Коронавирус