петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Регион

ФОТО+ВИДЕО: Силно невреме во Дубровник, градот под вода

ФОТО+ВИДЕО: Силно невреме во Дубровник, градот под вода

Силно невреме го погоди денеска Дубровник и околината, а поради поројните д

ождови поплавени се голем број улици во поширокиот дел од градот.

Невремето проследено со грмежи го погоди Дубровник утрото околу четири часот.

Според локални медиуми, поплавени се и куќи во градот.

Пожарникарите во Дубровник во рок од три часа имале повеќе од 30 интервенции.

Коронавирус