петок, 23. јули 2021. Вести денес: 14
home Регион

ФОТО: Тројца другари загинаа во страшна сообраќајна несреќа откако се враќале од забава

ФОТО: Тројца другари загинаа во страшна сообраќајна несреќа откако се враќале од забава

Неразделните другари Саша Кудра(23), Милан Голубовиќ(24) и Мишо Вујмиловиќ(25), денеска ќе бидат погребани на гробиштата во гратче Лакташи во Република Српска.

Тие загинаа во страшна сообраќајна несреќа во неделата во 3 и 30 часот, враќајќи се дома од забава.

Поради преголема брзина возачот не успеал да сврти во свиокот, по што изгубил контрола, а автомобилот завршил во блискиот канал удирајќи во бетонска заштитна ограда.

Тројцата останале на место мртви.

Во Лакташи е прогласен ден на жалост.

Коронавирус