сабота, 7. декември 2019. Вести денес: 73
home Регион

ФОТО: Тешка сообраќајка- 6 лица повредени, од ударот откинати гумите на возилата

ФОТО: Тешка сообраќајка- 6 лица повредени, од ударот откинати гумите на возилата

Во сообраќајна несреќа која се случила во Крагујевац повредени се 6 лица.

Според првичните информации три лица се тешко повредени.

До несреќата дошло кога директно се судриле „ауди“ и „фиат браво“, а од силниот удар се откинале гумите на возилата.

Станува збор за широк булевар кој инаку има три сообраќајни ленти и се наоѓа на мгистралниот пат во еден од најголемите крагуевски населби.

Причината за несреќата се испитува.