среда, 1. април 2020. Вести денес: 182
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

ФОТО: Тешка несреќа ка Крушевац, еден починат, а бремена жена се бори за живот

ФОТО: Тешка несреќа ка Крушевац, еден починат, а бремена жена се бори за живот

Маж(26) загина, а жена(25), која била во поодмина бременот, е тешко повредена во сообраќајната несреќа која рано утринава се случила на патот Крушевац – Ѓунис. Несреќата се случила помеѓу автобус и патничко возило.

Бремената жена е тешко повредена, па лекарите во болницата во Крушевац веднаш ја породиле со царски рез. Бебето е во добра сосотојба , а неговата мајка се бори за живот.

Возачот на автобусот е приведен, бидејќи не успеал да го спречи лизгањето низ коловозот и преминал на спротивната лента предизвикувајќи тешка сообраќајна несреќа.