среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Регион

ФОТО: Тепаа локално население, кршеа, апсеа, епилогот од хаосот на косовските специјалци

ФОТО: Тепаа локално население, кршеа, апсеа, епилогот од хаосот на косовските специјалци

Косовските специјалци пред неколку минути го напуштија северот на Косово. Во Текот на операцијата уапсија пет лица, а претепаа и локални жители, извршија претсрес и направија огромна штета.

ФОТО: pink.rs

Коронавирус