сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 108
home Регион

ФОТО: Србин го „паркирал“ автомобилот на начин каков никој не може- сите се чудат како успеал

ФОТО: Србин го „паркирал“ автомобилот на начин каков никој не може- сите се чудат како успеал

Фотографија од Петроварадин, Србија се шири на Интернет и стана вистински хит.

Возачот, кого го нарекуваат „уметник“ на социјалните медиуми, упаднал во каналот со автомобил, но на неверојатен начин.

Поточно, тој излетал со автомобил од мала мост директно во каналот, но изгледа како некој да го испуштил од воздух.

Предницата на автомобилот е скршена, но сепак сите му се чудат на возачот како му успеало.

 

Коронавирус