понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 131
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Регион

ФОТО: Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст

ФОТО: Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст

Фотографија од еден младо момче од Црна Гора го обиколи регионот од денешните прослави на водици во Балканот.

Момчето како што објавува „Телеграф.рс“ е од Подгорица, а вниманието го сврте поради тетоважата на неговите гради.

На неa јасно се гледаат кукасти крстови во неколку варијати. Покрај едена голема свастика, се наоѓаат и уште четири помали кукасти крстови.

Во непосредна близина е и митрополитот на СПЦ, Амфилохије кој го извршил водосветот.

Коронавирус