недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 74
home Регион

ФОТО: Силно невреме и град ги уништи овошките во регионот

ФОТО: Силно невреме и град ги уништи овошките во регионот

Силно невреме и град ја погоди Шумадија, Србија претпладнево околу 11 часот.

Град паѓало во Тополи и околните села.

Локалните медиуми велат дека биле оштетени насадите и овошките.

Коронавирус