сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

ФОТО: Силна експлозија во Белград – еден загинат, двајца повредени

ФОТО: Силна експлозија во Белград – еден загинат, двајца повредени

Експлозија во која загина едно лице, а две се тешко повредени се случила околу 10 часот во центарот на Белград, јавуваат српските медиуми.

Според информации од Итната помош, едно лице било пренесено на одделението за реалнимација во Ургентниот центар, а останатите медицински екипи се уште се на терен.

Експлозијата се случила на градилиште во непосредна близина на зградата на РТС.

Неофицијално, експлодирала боца со гас.

Коронавирус