вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Регион

ФОТО: Се појави фотографија од Матеј Периш со другарите на пат кон Белград – меѓу нив синовите на познат бизнисмен

ФОТО: Се појави фотографија од Матеј Периш со другарите на пат кон Белград – меѓу нив синовите на познат бизнисмен

27-годишниот Матеј Периш од плит, исчезнал ноќта меѓу 30 и 31 декември во Белград откако излегол од ноќниот клуб „Готик“, а денеска е 12 ден од потрата по него.

Матеј во српската престолнина дошол со другарите поради прослава на Нова година, а сега се појави и фотографија настаната во комбето во кое биле Матеј и пријателите на пат кон Белград.

Екипата била составена од 7 момчиња од Сплит.

Прво со автомобили отишле до Загреб, а потоа изнајмиле комбе и на 30. декември тргнале во Белград каде изнајмиле апартман.

На јавноста веќе ѝ е познато деа во екипата имало и двајца браќа. Наводно станува збор за синови на познат сплитски претприемач. Еден од нив студирал на загрепскиот ПМФ и седи веднаш до возачот, додека другиот седи до Периш.

Самата фотографија сугерира дека станува збор за опуштена атмосфера која не дава впечаток дека има нешто сомнително. Сите момци изгледаат трезно и облечеи се уредно.

Коронавирус