вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 47
home Регион

ФОТО: По силното невреме пронајдена статуата Балерина, заштитниот знак на Будва

ФОТО: По силното невреме пронајдена статуата Балерина, заштитниот знак на Будва

Силното невреме кое во понеделникот ја погоди Будва, ја однесе бронзената статуа Балерина која е заштитен знак на градот.

Балерината беше на карпа кај плажата Могрен, а како што јавуваат медиумите, пронајдена е без поголеми оштетувања.

Според објавените фотографии се гледа дека статуата е малку напукната само на едно место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Primorske novine (@primorske)

Коронавирус