недела, 4. декември 2022. Вести денес: 35
home Регион

ФОТО: По силниот земјотрес, Хрватска ја потресоа уште 6 земјотреси

ФОТО: По силниот земјотрес, Хрватска ја потресоа уште 6 земјотреси

Централна Хрватска денеска во 12:20 часот повторно беше погодена од силен земјотрес.

ЕМСЦ објави дека епицентарот бил во близина на Петриња, а јачината била до 6,3 степени според Рихтеровата скала.

По јакиот земјотрес, Хрватска ја потресле уште 6 земјотреси од кои најслабиот бил 3 а најсилниот од нив бил 4,4 степенни.

Коронавирус