понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 88
home Регион

ФОТО: Пијана девојка со џип направила неред- Граѓаните на БИХ утринава ги дочекала несекојдневна глетка

ФОТО: Пијана девојка со џип направила неред- Граѓаните на БИХ утринава ги дочекала несекојдневна глетка

Во центарот на Теслиќ утринава глетката изненадила многумина. Еден бизнис простор останал без стакло на излогот.

Големиот излог бил искрпшен, а пред него лежело дрво. Како што АТВ дознава, излогот го искршила девојка од Теслиќ, чии иницијали се С.Ј. која со автомобилот излетала од кружниот тек. Изгубила контрола и удрила во просторот.

Како што информира АТВ девојката била во алкохолизирана состојба. Возела џип, а како што дознава АТВ имала повеќе од 2 промили алкохол во крвта.

Погледнете ги фотографиите од лице место:

Коронавирус