сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 13
home Регион

ФОТО: Ова е мајката која на ќерка си и ги исече вените, па ја фрли од балкон во Србија

ФОТО: Ова е мајката која на ќерка си и ги исече вените, па ја фрли од балкон во Србија

Даниела Р. (36) е мајката која утринава на својата тригодишна ќеркичка Т.Р. и ги исекла вените, па ја фрлила од четвртиот кат, а потоа истото си го сторила и себе и скокнала во смрт.

Сопругот на Даниела кога ја затекнал глетката, враќајќи се од трета смена од работа, останал во шок, по што морала да интервенира и медицинска екипа.

Вознемирените соседи кои виделе што се случило не можат да си поверуваат, бидејќи велат дека делувале како складно семејство.