сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Регион

ФОТО: Објавени први фотографии од урнатиот српски воен авион

ФОТО: Објавени први фотографии од урнатиот српски воен авион

Српските медиуми ги објавија првите фотографии од воениот авион кој утринава се урнал во близина на Лозница.

-Авион на војската на Србија, МИГ-21 се урна утринава за време на извршување на редовна задача во село во близина на Мал Зворник, соопшти српското Министерство за одбрана.

На лице место се испратени екипи за спасување и потраги, како и сите надлежни органи.

Некои локални медиуми јавуваат дека загинал пилотот, но се уште се чека официјална потврда за оваа информација.

 

Коронавирус