недела, 26. септември 2021. Вести денес: 107
home Регион

ФОТО: Невидено невреме во Словенија, улиците побелени од град

ФОТО: Невидено невреме во Словенија, улиците побелени од град

Силно невреме вчера зафати делови од Словенија.

Во местото Двор, според фотографиите објавени на социјалните мрежи, покрај дожд паѓал и град.

Од големаа количина град оштетени се земјоделски култури, а улиците буквално побелени.

Коронавирус