вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 97
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Регион

ФОТО: Мечка пливаше во базен во хотел во Бугарија

ФОТО: Мечка пливаше во базен во хотел во Бугарија

Голема кафеава мечка влезе во хотелски комплекс во бугарскиот град Сопот и се избања во базенот.

Камерите од хотелскиот комплекс објавија видео снимка, на која се гледа како мечката плива во базенот.

Нема информации од каде дошла мечката во хотелот.

Коронавирус