четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 21
home Регион

ФОТО: Колинда се пофали со витката фигура во тесен фустан- сите погледи беа вперени во нејзините колкови

ФОТО: Колинда се пофали со витката фигура во тесен фустан- сите погледи беа вперени во нејзините колкови

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ присуствуваше на прославата на пазникот Свети Дујма и денот на градот Сплит, а за таа прилика облече модна комбинација со која привлече посебно внимание.

Во кафеав фустан до глужд, со црна трака над колковите, Колинда мамеше погледи штом се појави и сите забележаат дека линијата ја довела скоро до совршенство.